Poczytaj

Przeglądaj

Energetyka Wiatrowa Fakty

Najnowsza broszura informacyjna stworzona przez Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej dofinansowana ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej

Więcej

Infardźwięki a wiatraki - ulotka do pobrania

Gdzie występują infradźwięki? Co wiesz o infradźwiękach emitowanych przez elektrownie wiatrowe? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdziesz w naszej ulotce.

Więcej

Elektrownie wiatrowe – czy infradźwięki mają szkodliwy wpływ na zdrowie?

Raport przygotowany przez Bayerisches Landesamt für Umwelt. Opracowanie dokładnie przedstawia temat infardźwięków emitowanych przez elektrownie wiatrowe oraz ich wpływu na zdrowie.

Więcej

Energetyka wiatrowa w Polsce.

Raport opracowany przez Invest In Poland, IDZP, TPA Horwath został opublikowany w listopadzie 2011r. Głównym tematem raportu jest rozwój energetyki wiatrowej w Polsce w porównaniu z Europą i ze światem.

Więcej

Program rozwoju sektora energetycznego w województwie zachodniopomorskim do 2015 r. z częścią prognostyczną do 2030 r.

Raport został opracowany przez firmę CASE - Doradcy Sp. z o.o i przedstawia stan aktualny sektora energetycznego województwa oraz jego bilans energetyczny. Zawiera informacje o tempie i kierunku rozwoju energetyki odnawialnej w województwie zachodniopomorskim ze szczególnym uwzględnieniem energii pochodzącej z elektrowni wiatrowych – sztandarowego źródła odnawialnej energii w województwie.

Więcej

Wiatr ze wschodu: Wschodzące europejskie rynki energetyki wiatrowej

Niniejszy raport Europejskiego Stowarzyszenia Energetyki Wiatrowej opublikowany w lutym 2013 roku dotyczy rozwoju tej gałęzi energetyki w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowo-wschodniej.

Więcej

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 75MW – 25 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi