Contino na manifestacji w obronie energetyki wiatrowej

W dniu 14 kwietnia Contino wzięło udział w zainicjowanej przez Stowarzyszenie Akademia Komunikacji Społecznej manifestacji w obronie energetyki wiatrowej.

Uczestnicy wydarzenia zebrali się u zbiegu ulic Gagarina oraz Sieleckiej, aby następnie w samo południe wyruszyć z marszem wzdłuż ulic J. Gagarina, Belwederskiej, Alei Ujazdowskich i J. Matejki pod gmach Sejmu RP, gdzie o godzinie 13.00 rozpoczął się oficjalny wiec. Wśród zebranych znalazły się m.in. Polska Rada Koordynacyjna Odnawialnych Źródeł Energii, Polskie Stowarzyszenie Energetyki Wiatrowej, Polska Izba Gospodarcza Energetyki Odnawialnej i Rozproszonej, Stowarzyszenie Małej Energetyki Wiatrowej, Fundacja REO, a także licznie zgromadzeni przedstawiciele inwestorów branży wiatrowej, samorządów oraz opozycji parlamentarnej.

Jak podkreślali organizatorzy „manifestacja jest apolityczna i powstała w odpowiedzi na poselski projekt ustawy o inwestycjach w zakresie energetyki wiatrowej, nad którym trwają prace w Sejmie. W ich trakcie nie przeprowadzono realnych konsultacji społecznych ani nie sporządzono oceny skutków wprowadzenia regulacji. Tymczasem wejście w życie ustawy w obecnej formie będzie oznaczało koniec energetyki wiatrowej w Polsce. Dalszy rozwój tego sektora, który jest jednym z bardzo istotnych filarów wytwarzania energii odnawialnej, zostanie zablokowany, a wiele z istniejących farm wiatrowych zbankrutuje”.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji!

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 75MW – 25 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi