Za nami konsultacje społeczne w Gminie Rytwiany

Przez dwa dni, 22 i 23 lipca, przedstawiciele CONTINO i Green Power Development spotykali się z mieszkańcami Sichowa Małego i Dużego. Konsultacje zgromadziły przeszło 50 osób.

Tematem spotkań był projekt farmy wiatrowej składającej się z trzech turbin. Obu odsłonom przewodniczył Grzegorz Forkasiewicz, Wójt Gminy Rytwiany, który na wstępie podkreślił znaczenie takich wydarzeń - „To są chwile, w których prawdziwego znaczenia nabiera samorządność oparta na dialogu”.

Po przedstawieniu firm CONTINO i Green Power Development, uczestnicy konsultacji otrzymali szczegółowe informacje o planowanej inwestycji i listę korzyści, jakie gmina osiągnie z parku wiatrowego. Grzegorz Mück z Green Power Development przedstawił następnie fakty i mity dotyczące energetyki wiatrowej. Podczas spotkań promowana była również nowa strona dedykowana projektowi - www.energiadlarytwian.pl. O swoich pozytywnych doświadczeniach z farmami wiatrowymi mówił ponadto Tomasz Koprowiak, Burmistrz Kisielic (woj. warmińsko-mazurskie) w latach 1990-2014.

Kolejna część poświęcona była pytaniom mieszkańców. Dyskusje trwały do późnych godzin wieczornych. „Pierwsze konsultacje społeczne rzadko bywają ostatnimi. Jesteśmy do dyspozycji mieszkańców gminy i sądzę, że jeszcze nie raz będziemy mieli okazję rozmawiać o tutejszej farmie wiatrowej” - podsumowała Elżbieta Wałczyk-Rybak z Green Power Development.

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 21MW – 7 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi