Konferencja w Nałęczowie

15 listopada 2011 r. w Nałęczowie odbyła się konferencja pt. „Energetyka wiatrowa szansą rozwoju gmin rolniczych województwa lubelskiego”.

Organizacji tego wydarzenia podjęły się firmy Contino Wind Group oraz Green Power Development we współpracy z Urzędem Marszałkowskim Województwa Lubelskiego. Patronat honorowy nad konferencją objął Pan Krzysztof Hetman, Marszałek Województwa Lubelskiego.

W konferencji uczestniczyło około 70 osób. Wśród nich m.in. przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Biura Planowania Przestrzennego w Lublinie, Regionalnej Dyrekcji Ochrony Środowiska w Lublinie, Lubelskiej Izby Rolniczej oraz przedstawiciele władz samorządowych kilkudziesięciu gmin Lubelszczyzny.

Podczas konferencji odbyły się prelekcje, dotyczące m.in. rynku energetyki wiatrowej w Polsce i w Europie; zasad wyboru lokalizacji pod budowę farm wiatrowych; procedury zmian gminnych dokumentów planistycznych prowadzących do umożliwienia realizacji elektrowni wiatrowych; uwarunkowań środowiskowych realizacji farm wiatrowych; oraz korzyści płynących z budowy farmy wiatrowej dla gminy i społeczności lokalnej.

Gościem specjalnym konferencji był Tomasz Węgrzyn, sołtys wsi Łęki Dukielskie, który omówił wyzwania i potencjalne zagrożenia związane z budową i eksploatacją farmy wiatrowej na przykładzie inwestycji przeprowadzonej w jego miejscowości.

W trakcie dyskusji, która zakończyła konferencję  zdecydowanej większości przeważały opinie, że rozwój energetyki wiatrowej na obszarze województwa lubelskiego jest korzystny i potrzebny, o ile będzie odbywał się z poszanowaniem norm prawnych oraz na partnerskich zasadach pomiędzy inwestorami, władzami regionalnymi i samorządowymi oraz społecznościami lokalnymi.

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 6MW – 2 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi