Contino uregulowało proces przeprowadzania konsultacji społecznych

Zarząd Contino Wind Partners Sp. z o.o. przyjął procedurę regulującą proces przeprowadzania konsultacji społecznych przy budowie elektrowni wiatrowych. Zasady te będą obowiązywać we wszystkich spółkach celowych, skupionych w Contino Wind Group, rozwijających projekty wiatrowe na terenie Polski.

Przyjęcie przez Contino procedury konsultacji społecznych podyktowane było potrzebą ujednolicenia zasad przeprowadzania spotkań z mieszkańcami terenów, w pobliżu których planowana jest budowa elektrowni wiatrowej.

„Planując budowę farmy wiatrowej wiążemy się z lokalną społecznością na długie lata. Konsultacje społeczne to najlepszy sposób, aby dowiedzieć się jak taką inwestycję postrzegają ludzie, którzy będą żyć w jej sąsiedztwie. Bardzo często właśnie na takich spotkaniach mieszkańcy wskazują swoje potrzeby i oczekiwania, które zawsze dokładnie analizujemy. Jako odpowiedzialny inwestor staramy się zapewnić mieszkańcom dodatkowe korzyści, wynikające z budowy farmy wiatrowej na terenie ich gminy.” – powiedział Marcin Nawrocki, Prezes Zarządu Contino Wind Partners Sp. z o.o.

Zgodnie z zarządzeniem, przedstawiciele regionalni odpowiedzialni za poszczególne projekty, będą zobowiązani do systematycznego przeprowadzania takich spotkań, szczególnie na terenach miejscowości, gdzie nie były do tej pory praktykowane. Wprowadzenie jednolitych zasad przeprowadzania konsultacji społecznych, gwarantuje że wszystkie działania będą usystematyzowane a także profesjonalne. Pozwoli to również na wypracowanie wzorcowego modelu przeprowadzania spotkań konsultacyjnych, który będzie bardziej efektywny.

Zarządzenie dotyczy wszystkich spółek celowych związanych z Contino Wind Partners Sp. z o.o.

  • Zarządzenie w sprawie przeprowadzania konsultacji społecznych PDF

    pobierz

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 75MW – 25 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Jak wygląda świat ze szczytu turb...

Serdecznie zapraszamy do obejrzenia filmu "Ok...

Więcej

Contino Wind Group na Kongresie Ene...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Relacja z Kongresu Energii Odnawial...

Contino Wind Group było obecne podczas Kongr...

Więcej

Tagi