Wielkie otwarcie pierwszego Orlika w Sulmierzycach

W niedzielę, 25 marca, w Sulmierzycach odbyła się uroczysta inauguracja kompleksu sportowego - Orlik 2012. Contino włączyło się w finansowanie części tego projektu.

Dzięki ogromnemu wsparciu wszystkich ludzi dobrej woli, a przede wszystkim lokalnym przedsiębiorcom i nowym inwestorom takim jak Contino Wind Partners udało nam się wybudować Kompleks Boisk Sportowych „Moje Boisko 2012”. Sulmierzyce są otwarte na inwestycje, zawsze chętnie widzimy u siebie nowe przedsięwzięcia. Staramy się jak najlepiej współpracować z inwestorami tak, by zarówno oni jak i nasza społeczność lokalna odniosła wzajemne korzyści. Nasze działania na tym polu nacechowane są pełnym zaangażowaniem i  pomocą, czego dowodem jest zaawansowanie prac mających na celu wybudowanie u nas elektrowni wiatrowej przez Contino Wind Partners. Owocem naszego pozytywnego podejścia jest udział tego inwestora w finansowaniu wyposażenia szatni boiska

i salki ćwiczeń oraz strojów zawodników i nagrody głównej dla zwycięzców rozgrywek o Puchar Burmistrza Sulmierzyc, które odbędą się na nowo otwartym obiekcie. Na podstawie tak dobrych doświadczeń pragnę potwierdzić, że jesteśmy gotowi na podobne inicjatywy. Pragnę wszystkim serdecznie podziękować i zaprosić innych potencjalnych inwestorów do podjęcia z nami równie owocnej współpracy. – powiedział Piotr Kaszkowiak, burmistrz  Miasta Sulmierzyce.

Oficjalne otwarcie rozpoczeło się o godzinie 11.00 uroczystym przecięciem wstęgi i poświęceniem sali ćwiczeń na osiedlu Ciechańskiego a następnie nowoczesnego kompleksu sportowego przy ul. Strzeleckiej, tzw. Orlik 2012. Z tej okazji organizatorzy przygotowali dla okolicznych mieszkańców wiele atrakcji, m.in. pokaz zapaśniczy, cześć artystyczną oraz turniej piłki nożnej o Puchar Burmistrza Sulmierzyc. 

Kompleks sportowy w Sulmierzycach powstał w ramach rządowego programu „Moje Boisko - Orlik 2012” oraz przy współpracy firmy Contino Wind Partners, która włączyła się w finansowanie części projektu. W skład obiektu wchodzi boisko do piłki nożnej z trawą syntetyczną, boisko wielofunkcyjne oraz szatnie z zapleczem sanitarnym. Pierwsze zajęcia sportowe na nowoczesnym obiekcie odbyły się 5 marca 2012. Wstęp jest bezpłatny oraz dostępny dla wszystkich, chcących aktywnie spędzać czas wolny, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży. To pierwsza tego typu inwestycja w okolicy.

 

 

 

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 75MW – 25 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2012 Projekt Wielkopolskie I do 20
Więcej

Obejrzyj

Tagi