Contino przeprowadziło konsultacje społeczne dot. budowy elektrowni wiatrowych w Gminie Sienno

W czerwcu odbyły się konsultacje społeczne dot. budowy farmy wiatrowej na terenie Gminy Sienno. Nasi przedstawiciele podczas trzech spotkań w sołectwach Nowa Wieś, Janów, Kadłubek zaprezentowali mieszkańcom koncepcję naszego projektu. W spotkaniach uczestniczył również Tomasz Węgrzyn, sołtys wsi Łęki Dukielskie (gmina Dukla, powiat krośnieński, woj. podkarpackie), gdzie od trzech lat działa farma wiatrowa.

W trakcie spotkań przedstawiliśmy zebranym szczegóły projektu i wskazaliśmy planowane lokalizacje turbin. Aktualnie projekt zakłada budowę 14 wiatraków o mocy 3 MW każdy. W pierwotnym kształcie na terenie Gminy Sienno miało stanąć 30 maszyn. Mając jednak na względzie sugestie mieszkańców, aby wiatraki odsunąć dalej od zabudowań, zrezygnowaliśmy z kilku urządzeń.

Podczas spotkań mieszkańcy wyrazili chęć wyjazdu na farmę wiatrową, co pomogłoby im przekonać się jak w rzeczywistości wygląda taka inwestycja. W niedalekiej przyszłości planujemy organizację takiego wyjazdu.

Licznik

Od początku Twoich odwiedzin na naszej stronie () farma wiatrowa o mocy 6MW – 2 szt, wyprodukowała powyższą ilość energii elektrycznej.

Gospodarstwo domowe w Polsce zużywa średnio 2000-3000kWh rocznie.

Projekty

Rok Nazwa Turbiny
2004 Projekt Roye 17
2012 Projekt Kujawsko-Pomorskie I do 3
1999 Projekt Vorbein 7
Więcej

Obejrzyj

Tagi