CONTINO przekazuje wóz strażacki dla OSP w Szymanach w Gminie Grajewo

Gmina Grajewo otrzymała wóz strażacki w ramach dotacji celowej od spółki Contino Polska Sp. z o.o., planującej budowę farmy wiatrowej na terenie gminy i miasta Grajewa. 24 września br. roku został on oficjalnie przekazany Ochotniczej Straży Pożarnej w Szymanach.

Aby dotrzeć do gminy Grajewo wóz strażacki przemierzył niemal całą Polskę. Zakup STAR-a z OSP w Kościernicy w województwie zachodniopomorskim w ramach dotacji celowej dla Gminy Grajewo zasponsorowała spółka CONTINO Polska Sp. z o.o. Model przekazanego wozu to STAR 200 (GBA 2,5) z zabudową pożarniczą typu bonex, w tym  zbiornik na wodę 2 500 litrów z autopompą o wydajności ok. 800 l/min.

Jesteśmy wdzięczni Contino za przekazaną pomoc – informuje Stanisław Szleter, wójt Gminy Grajewo. Dodatkowy samochód dla OSP Szymany z pewnością przyczyni się do lepszego wyposażenia Ochotniczych Straży Pożarnych w naszej Gminie  – dodaje wójt Szleter.

Z przekazania wozu strażackiego zadowoleni są również strażacy z OSP w Szymanach. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni CONTINO za przekazany sprzęt, choć mamy nadzieję, że nie będzie on musiał być używany zbyt często do akcji wyjazdowych – wtóruje wójtowi Wojciech Święćkowski, prezes OSP w Szymanach.

Na terenie Gminy Grajewo Contino Polska planuje wybudować farmę wiatrową składającą się z 25 turbin o mocy do 3,5 MW każda.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: