Contino Wind Group na Kongresie Energii Odnawialnej w Białymstoku

Contino Wind Group było obecne podczas Kongresu Energii Odnawialnej w Białymstoku, który odbył się 9 grudnia 2013 roku.

Kongres Energii Odnawialnej
Kongres Energii Odnawialnej

Kongres porusza tematykę szeroko pojętego inwestowania w odnawialne źródła energii – biomasę, fotowoltaikę, energię wody oraz energię wiatru. Każdy kongres składa się z kilku paneli, z których każdy poświęcony jest innemu źródłu energii. Podczas wystąpień poruszane są najbardziej aktualne problemy związane z odnawialnymi źródłami energii.

Gościem honorowym podczas Kongresu w Białymstoku był Waldemar Pawlak, prezes Fundacji Polski Kongres Gospodarczy oraz poseł na Sejm RP. Wicepremier wziął udział w debacie otwierającej wskazując na to jak istotne jest rozwijanie energetyki źródeł odnawialnych.

W jednym z kolejnych paneli sprofilowanych pod energetykę wiatrową prelegentem był Dyrektor Contino Wind Group – Robert Trzaskowski. Poruszał on m.in. kwestie związane z realizacją projektów farm wiatrowych na terenie Podlasia oraz korzyściach płynących z takich inwestycji dla lokalnych społeczności.

Podczas wydarzenia w Białymstoku poza Waldemarem Pawlakiem i Robertem Trzaskowskim byli obecni:

Całe wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem lokalnych mediów. Wypowiedzi zarówno Waldemara Pawlaka jak i przedstawicieli firmy Contino można zobaczyć w reportażach przygotowanych przez TVP Białystok (dostępnych w zakładce Obejrzyj po prawej stronie).

Więcej informacji o Kongresie Energii Odnawialnej uzyskają państwo na oficjalnej stronie wydarzenia pod adresem: http://www.energiajutra.eu