Projekty

Nazwa projektu: Projekt Białogard

Liczba urządzeń: 2

Łączna moc: 5 MW

Początek realizacji: 2012 r.

Planowane coroczne wpływy z podatków:  około 150 tys. zł

Projekt  „Budowa farmy wiatrowej „Kościernica II” w gminie Białogard”. jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013 Oś Priorytetowa 4 Infrastruktura ochrony środowiska, Działanie 4.1. Energia odnawialna i zarządzanie energią. Projekt realizowany jest przez Contino Białogard Sp. z o.o..

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2007-2013

1

Aktualności

Obalamy mity - poznaj wiatraki z bliska! Contino Zeta organizatorem wycieczki do Białogardu!

22 i 23 sierpnia br. Mieszkańcy Sulmierzyc (woj. wielkopolskie) mieli okazję przekonać się na własne oczy i uszy jak wygląda farma wiatrowa z bliska. Firma Contino Zeta zorganizowała wycieczkę do Białogardu, gdzie znajduje się jej inwestycja,farma wiatrowa Kościernica II składająca się z dwóch turbin o łącznej mocy 5 MW.

Więcej

Zakończyliśmy realizację projektu „„Budowa farmy wiatrowej „Kościernica II” w gminie Białogard””

Jest nam niezwykle miło poinformować, że z dniem 28.11.2013 r. realizacja projektu „Budowa farmy wiatrowej Kościernica II w gminie Białogard” doczekała się szczęśliwego zakończenia.

Więcej

Otrzymaliśmy wyróżnienie w konkursie Róża Promocji!

Prowadzone przez nas działania promocyjno – informacyjne dla projektu budowy farmy wiatrowej w Kościernicy, w tym konkurs „Imię dla wiatraka”, zostały zauważone i docenione przez jury I edycji konkursu „Róża promocji”.

Więcej

Delegacja sulmierzyckiego Urzędu Miasta na farmie wiatrowej w Kościernicy

W dniach 25 i 26 lipca 2013 r. delegacja z miasta Sulmierzyce na czele z burmistrzem Piotrem Kaszkowiakiem, odwiedziła farmy wiatrowe, zlokalizowane w okolicach Kołobrzegu. Celem wizyty było obejrzenie z bliska jak wyglądają i funkcjonują turbiny wiatrowe. Podobną inwestycję na terenie Sulmierzyc planuje zrealizować spółka Contino Zeta, należąca do Contino Wind Group. Wycieczka była wspólnym pomysłem Contino oraz władz miasta Sulmierzyce.

Więcej

Otrzymaliśmy list gratulacyjny od Wicemarszałka Województwa Zachodniopomorskiego

Podczas uroczystości otwarcia elektrowni wiatrowej w Białogardzie na ręce Marcina Nawrockiego, Prezesa Contino Białogard Sp. z o. o., Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski złożył list gratulacyjny z okazji zakończenia realizacji tej inwestycji.

Więcej

Elektrownia wiatrowa w Białogardzie oficjalnie otwarta! Iskra i Herkules już się kręcą!

23 maja 2013 r. dokonano uroczystego otwarcia elektrowni wiatrowej, zrealizowanej przez Contino Białogard Sp. z o.o., zlokalizowanej w okolicach Góry Kościernickiej w Gminie Białogard (woj. zachodniopomorskie). Symbolicznego uruchomienia turbin dokonali: Wicemarszałek Województwa Zachodniopomorskiego Andrzej Jakubowski, Sekretarz Gminy Białogard Małgorzata Klajno, Wiceburmistrz Białogardu, Małgorzata Stachowiak oraz Marcin Nawrocki, Prezes Contino Białogard.

Więcej

Konkurs na imiona dla turbin rozstrzygnięty!

Turbiny w Białogardzie będą nazywały się Iskra i Herkules. Zwycięzcą konkursu "Imię dla wiatraka" został Piotruś Widz, uczeń Szkoły Podstawowej nr 4 w Białogardzie.

Więcej

Konkurs na imiona dla wiatraków zakończony!

Dzisiaj mija termin przyjmowania zgłoszeń do konkursu, w którym uczniowie szkół podstawowych w Białogardzie i Kościernicy mieli okazję zaproponować imiona dla dwóch turbin wiatrowych, które od początku marca br. stoją na terenie Kościernicy.

Więcej

Kościernica i okolice - panorama z turbiny wiatrowej

Zapraszamy do obejrzenia wyjątkowych zdjęć, zrobionych z samego wierzchołka ponad 100-metrowej turbiny wiatrowej.

Więcej

Relacja z budowy. Turbiny już stoją!

Montaż turbin ma już swój szczęśliwy finał! Nasze dwa wiatraki są widoczną wizytówką Białogardu.

Więcej